Skip to main content

Earning money from website or your blog

For earning money from website or blog, there are huge ways, but to me the easiest way is having an account in gcmpartner.

All you need to do is just click here and wirte down your information for FREE !
As you can see even in this blog, there already some GcmForex ADs exist. This mean I also start to earn money. By the way, what if you do not have any website or blog? So there is some easy way for this too. The way to have  a website is  starting a blog. Starting a blog is extremely easy. "If you can write an email, you can maintain a blog.". It's really that easy. The blogging software takes care of all of the scary stuff, like writing HTML and publishing your pages to the web. All you need to do is type your content.  In the end, you have your own blog, you have account in gcmpartner,just wait and be patient for earning :)

So the time is Get Down to Business

Good Luck

By olivercan


Comments

 1. You can’t fail doing this…

  Let me ask you a question.

  If someone gave you a money making website.

  Would you be able to make money online?

  Yes, if someone just built you a website that made money and gave you ownership.

  How hard would it be for you to fail at making money online?

  Well that’s what’s going on here.

  For a limited time https://30daysuccess.club?CFC45663

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Android farkli ekran tipleri icin tasarim yapmak

Birincisi, Layout seçimi çok önemli.
     Yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki AbsouluteLayout belki de en kötü seçim. AbsoluteLayout ile öğeler için kesin bir yer belirleyebilirsiniz. Örn: position x=110px, y=180px; Fakat bu kesinlikle önerilmeyen bir durum çünkü farklı ekranlarda veya farklı çözünürlükteki Android cihazlarda kaymalar olduğunu göreceksiniz. 
     Bunun yerine RelativeLayout kullanmanızı tavsiye ederim. RelativeLayout’ta parent-view’e göre ya da diğer elemanlara göre(relatively – bunlarla bağlantılı) bir pozisyon seçileceği için, istediğiniz tasarıma en yakın görünümü elde etmek mümkün. Layout seçimini hallettikten sonra sıradaki işlem olarak farklı ekran tipleri için tasarım yapmaya geldi.

     Farklı ekran tipleri için tasarım yapmak (res/ folder)
     Android dünyasında çok sayıda ve farklı boyut ve çözünürlükte ekran tipi mevcut. Bunların hepsi için ayrı ayrı tasarım yapmak mümkün değil. Temel olarak üç farklı ekran boyutunu referans alıp(small, medium, l…