Skip to main content

#Internetin #Doğum Günü Partisine #Davet


Internetin #Doğum Günü #Partisine Davet!
Bildiginiz gibi 12 Nisan 1993 Türkiye İnternetin Doğun günü kabul ediliyor. O gün, ODTÜ-Bilkent ve TUbitak'ta yerel ağa bağlı herkes İnternet çıkabildi.

1998'den beri de 12 nisanı kapsayan 2 haftayı "İnternet Haftası" olarak kutlamaya başladık. En başta İnternet Kurulu, Ulaştırma Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı ve pek çok Bakanlık desteği ile ve Sivil Toplum Kuruluşları ile büyük ISP'ler önclüğünde yapıldı.Daha sonra Bilişim STK'ları ve Üniversiteler ağırlıklı kutlanıyor. Buna İzmir MEB gibi ciddi katkı veren merkezlerde oluyor.
http://internethaftasi.org.tr/ de tüm İntenret haftaları weblerini bulabilirsiniz.
Bu yıl 7-20 Nisanı İnternet haftası olarak kutluyoruz. 12 nisanda 21. doğum günü 12 nisanda ankarada Ankara Barosu konferns salonunda saat 18:00 de partisini Ankara'da Ihlamur Sookaktaki Ankara Barosu konferans salonunda yapiyoruz. STK temsilcileriden kısa bir konusma yapmalarını bekliyoruz. Kısa bir bildiri yayınlarız. Sonra da pasta kesecegiz.

Tüm İnternet gönüllülerini bekliyoruz.

Diğer illerdeki gönüllüleri de benzeri etkinlik yapmalarını ve bunu İnternet haftası Webine girmelerini bekliyoruz. Pasta kesimi 12 nisan dışında da kesebilirsiniz.
Kaynak: Bilişim STK'ları adına Mustafa Akgul <akgul@bilkent.edu.tr>
İnternet yaşamdır !
Arkadaşlarınızı da bilgilendirmek için paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayınız. Diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz.
Enjoy!
By olivercan Keep Calm Because All is Well!

Comments

Popular posts from this blog

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Windows Mavi Ekran (Critical Structure Corruption) Hatası

Resimdeki gibi mavi ekran hatası yada dondurma kodu alırsanız, bilgisayarınız veri kaybını önlemek için kendini aniden kapatır. Herhangi bir donanımsal aygıt yada bu aygıtlarla ilgili bir yazılım hataya neden olabilir. Bu aynı zamanda sistemin, geçersiz bir belleğe işaret ettiğini de gösterir. Bunun gibi sinir bozucu mavi ekran hatasından kurtulmak için şu yolları denemenizi tavsiye ederim. Bütün harici aygıt sürücülerinizi kaldırarak işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz.(fare ve klavye hariç.) Ayrıca bilgisayar üreticinizin ana sayfasına girip bilgisayarınız için en güncel yazılım sürücülerini indirebilirsiniz. Ek olarak sürücü yazılımlarınızı da güncellemenizi tavsiye ederim. Bilgisayarınızı Safe Mode(güvenli mod)'da açın:   Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra güvenli modda açın. Güvenli modda açtıktan sonra aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.Eğer hata devam ediyorsa Clean boot(temiz başlatma) işlemi yapmanız gerekiyor.Temiz başlatma(clean boot