Skip to main content

Vize ve Oturma izni için Yapmaniz Gerekenler

#Vize ve #oturma izni almak için #yapmanız gerekenler nelerdir? Oturma iznini yurt dışında mı yoksa gitmeden önce mi halletmeniz işinizi kolaylaştırır? Çeviri yapacaksanız dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Sağlık kontrolü başvuruda önemli midir? ve daha fazlası...


Vize ve Oturma izni alacak arkadaşlar için;

1-Türkiye'den aldığınız her belgenin kullanım geçerliliği yurt içinde 120 gün yurtdışında 90 gün, eğer belgelerinizi çok önceden aldıysanız okuldan yeni çıktılarını isteyin, eğer ki istemezseniz özellikle oturma izni alacak arkadaşlar çok zorluk çekebilirler.

2-Oturma izni alacaklar için, eğer ki vaktiniz varsa, oturma izni dahil tüm işlemlerinizi yurt dışına gitmeden önce konsolosluklardan halledin. Eğer ki, illa ben yurt dışında hallederim derseniz, belgelerinizi çok ama çok iyi ayarlamanız lazım.

3-Elinizdeki belgeleri gideceğiniz ülke konsoloslukları çevirmenizi istiyorsa eğer, bu çevirme işlemini ELİNİZDEKİ BELGELERİN ORJİNALLERİNİ kullanarak çevirtin ve damgalanmasından emin olun. Zaten çeviriler orjinal sayfanın arkasına tuturuluyor zımbayla ve damgalanıyor.

4-Eğer ki şansınız varsa, veya rica edebiliyorsanız gideceğiniz ülke konsolosluklarından alacağınız vizeyi (ülkeye göre değişebilir) max olarak isteyin ! Örneğin; Slovakya için konsolosluk kafasına göre vize veriyordu ama bunu siz 90 gün olarak isteyin ! Eğer ki oturma iznine orada başvuracaksanız ( vay halinize ) baya ihtiyacınız olacaktır !


5-Çeviri işlemlerinizi çok iyi yaptırın ! Yaptırdığınız çevirileri tekrar tekrar en ince ayrıntısına kadar kontrol edin!

6-Gideceğiniz ülkedeki buddy sistemine fazla güvenmeyin! Ki buddy'ler sizi sadece partiye götürmek için orada olacaklar. Başka bir şey beklemeyin.

7-Medical Check ( Sağlık kontrolü), oturma izni alacaklar için lazım olacaktır. Gideceğiniz ülkedeki hastaneleri araştırın! Daha ucuza, daha kolay ulaşımlı hastaneleri böylelikle bulabilir, sabahın 4'ünde sağlık kontrolü için 4 saatlik boktan bir tren yolculuğu çekmekten yırtarsınız!

8- Büyük bir sözlük edinin. Sınavlarda güzel kopya çekiliyor.


Aklıma gelenler bunlar, her şey gönlünüzce olacağı için, bolca gezin veeğlenin! Arkadaşlarınızı da bilgilendirmek için paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayınız. Vize ve oturma izninizi hallettikten sonra yurt dışına çıkmadan önce Erasmusa Gideceklere Önemli Tavsiyeler makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.


Enjoy !

By olivercan, Keep Calm Because All is Well!

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Android farkli ekran tipleri icin tasarim yapmak

Birincisi, Layout seçimi çok önemli.
     Yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki AbsouluteLayout belki de en kötü seçim. AbsoluteLayout ile öğeler için kesin bir yer belirleyebilirsiniz. Örn: position x=110px, y=180px; Fakat bu kesinlikle önerilmeyen bir durum çünkü farklı ekranlarda veya farklı çözünürlükteki Android cihazlarda kaymalar olduğunu göreceksiniz. 
     Bunun yerine RelativeLayout kullanmanızı tavsiye ederim. RelativeLayout’ta parent-view’e göre ya da diğer elemanlara göre(relatively – bunlarla bağlantılı) bir pozisyon seçileceği için, istediğiniz tasarıma en yakın görünümü elde etmek mümkün. Layout seçimini hallettikten sonra sıradaki işlem olarak farklı ekran tipleri için tasarım yapmaya geldi.

     Farklı ekran tipleri için tasarım yapmak (res/ folder)
     Android dünyasında çok sayıda ve farklı boyut ve çözünürlükte ekran tipi mevcut. Bunların hepsi için ayrı ayrı tasarım yapmak mümkün değil. Temel olarak üç farklı ekran boyutunu referans alıp(small, medium, l…