Skip to main content

Vize ve Oturma izni için Yapmaniz Gerekenler

#Vize ve #oturma izni almak için #yapmanız gerekenler nelerdir? Oturma iznini yurt dışında mı yoksa gitmeden önce mi halletmeniz işinizi kolaylaştırır? Çeviri yapacaksanız dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Sağlık kontrolü başvuruda önemli midir? ve daha fazlası...


Vize ve Oturma izni alacak arkadaşlar için;

1-Türkiye'den aldığınız her belgenin kullanım geçerliliği yurt içinde 120 gün yurtdışında 90 gün, eğer belgelerinizi çok önceden aldıysanız okuldan yeni çıktılarını isteyin, eğer ki istemezseniz özellikle oturma izni alacak arkadaşlar çok zorluk çekebilirler.

2-Oturma izni alacaklar için, eğer ki vaktiniz varsa, oturma izni dahil tüm işlemlerinizi yurt dışına gitmeden önce konsolosluklardan halledin. Eğer ki, illa ben yurt dışında hallederim derseniz, belgelerinizi çok ama çok iyi ayarlamanız lazım.

3-Elinizdeki belgeleri gideceğiniz ülke konsoloslukları çevirmenizi istiyorsa eğer, bu çevirme işlemini ELİNİZDEKİ BELGELERİN ORJİNALLERİNİ kullanarak çevirtin ve damgalanmasından emin olun. Zaten çeviriler orjinal sayfanın arkasına tuturuluyor zımbayla ve damgalanıyor.

4-Eğer ki şansınız varsa, veya rica edebiliyorsanız gideceğiniz ülke konsolosluklarından alacağınız vizeyi (ülkeye göre değişebilir) max olarak isteyin ! Örneğin; Slovakya için konsolosluk kafasına göre vize veriyordu ama bunu siz 90 gün olarak isteyin ! Eğer ki oturma iznine orada başvuracaksanız ( vay halinize ) baya ihtiyacınız olacaktır !


5-Çeviri işlemlerinizi çok iyi yaptırın ! Yaptırdığınız çevirileri tekrar tekrar en ince ayrıntısına kadar kontrol edin!

6-Gideceğiniz ülkedeki buddy sistemine fazla güvenmeyin! Ki buddy'ler sizi sadece partiye götürmek için orada olacaklar. Başka bir şey beklemeyin.

7-Medical Check ( Sağlık kontrolü), oturma izni alacaklar için lazım olacaktır. Gideceğiniz ülkedeki hastaneleri araştırın! Daha ucuza, daha kolay ulaşımlı hastaneleri böylelikle bulabilir, sabahın 4'ünde sağlık kontrolü için 4 saatlik boktan bir tren yolculuğu çekmekten yırtarsınız!

8- Büyük bir sözlük edinin. Sınavlarda güzel kopya çekiliyor.


Aklıma gelenler bunlar, her şey gönlünüzce olacağı için, bolca gezin veeğlenin! Arkadaşlarınızı da bilgilendirmek için paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayınız. Vize ve oturma izninizi hallettikten sonra yurt dışına çıkmadan önce Erasmusa Gideceklere Önemli Tavsiyeler makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz.


Enjoy !

By olivercan, Keep Calm Because All is Well!

Comments

Popular posts from this blog

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Windows Mavi Ekran (Critical Structure Corruption) Hatası

Resimdeki gibi mavi ekran hatası yada dondurma kodu alırsanız, bilgisayarınız veri kaybını önlemek için kendini aniden kapatır. Herhangi bir donanımsal aygıt yada bu aygıtlarla ilgili bir yazılım hataya neden olabilir. Bu aynı zamanda sistemin, geçersiz bir belleğe işaret ettiğini de gösterir. Bunun gibi sinir bozucu mavi ekran hatasından kurtulmak için şu yolları denemenizi tavsiye ederim. Bütün harici aygıt sürücülerinizi kaldırarak işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz.(fare ve klavye hariç.) Ayrıca bilgisayar üreticinizin ana sayfasına girip bilgisayarınız için en güncel yazılım sürücülerini indirebilirsiniz. Ek olarak sürücü yazılımlarınızı da güncellemenizi tavsiye ederim. Bilgisayarınızı Safe Mode(güvenli mod)'da açın:   Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra güvenli modda açın. Güvenli modda açtıktan sonra aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.Eğer hata devam ediyorsa Clean boot(temiz başlatma) işlemi yapmanız gerekiyor.Temiz başlatma(clean boot