Skip to main content

Facebook kendi kendine sayfa begeniyor!


#Facebook hesabınız son zamanlarda sizin haberiniz bile olmadan kendi kendine #sayfa #beğeniyor, tanımadığınız kişilere #abone oluyor ve ya ilginç paylaşımlar yapıyorsa korkmaya gerek yok kesin çözümü burada size sunuyorum. 

Tabi ilk aklınıza gelen şeyin facebook hesabınızın çalındığı ya da hacklendiği düşüncesi olabilir ama aslında durum sandığınız kadar kötü olmayabilir.

browser’a virüs bulaşmış olabilir.

Sizin üyesi olduğunuz bir uygulama, beğendiğiniz bir grup, sayfa ya da yukarıda bahsettiğim o duvarınızda paylaşılan ilgi çekici(!) haberlerin bir benzerine inanıp tıkladığınızda internet browser'e yerleşen küçük bir virüs olabilir.

Bu problemin Çözümü için:
  1. İlk önce facebook Uygulama ayarları bölümünden üyesi olduğunuz bütün uygulamaları tamamen kaldırın ve orada aktif olan platformu kapat seçeneğiyle tüm uygulamaların hesabınız üzerindeki etkisini tamamen sona erdirin!                                                       
  2. Beğendiğiniz grup ve sayfalardaki beğenileri tamamen kaldırın  -- SİLMEK İSTEDİĞİNİZ SAYFALARI ZAMAN TÜNELİNİZDEN AŞAĞI DOĞRU İNEREK SOL KÖŞEDE ( BEĞENİLER ) TIKLAYIN VE MALESEF TEK TEK BEĞENDİN İBARESİ ÜZERİNE GELEREK BEĞENMEKTEN VAZGEÇ TEK TEK TIKLAYARAK FACENİZİ ESKİ HALİNE GETİREBİLİRSİNİZ.---             
  3. Daha sonra facebook ayarlarından duvarınızda kimler paylaşımda bulunabilir kısmını tamamen kısıtlayın.(“Sadece ben” yapın.)                                                                                   
  4. Web tarayıcınıza bulaşan virüsü temizlemek için şu işlemleri unutmayalım: 
· Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın
· Regedit'i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_local_machine-software >policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.
· Burada "asdadsfclbonhleeank" gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır. 
· Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.

Bu yaptıklarımız çözüm olmadıysa öldürücü ve son darbeyi vuruyoruz: Kullandığımız internet bowser'i kaldırıp yeniden kuruyoruz. Hatta eğer mozilla Firefox kullanıyorsanız onu kaldırıp google  chrome yükleyip onu kullanın ya da tam tersini yapın ve kesin çözüm olduğunu gözlerinizle görün.

Yorumlarda sonuçları bildirirseniz sevinirim. Eğer bu ayarları yapamıyorsanız ya da yardıma ihtiyacınız olursa buraya yorum olarak yazın yardımcı olmaya çalışırım :) 

Arkadaşlarınızı da bilgilendirmek için paylaşmayı  unutmayınız. Diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz.
Enjoy!
By olivercan Keep Calm Because All is Well !

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Android farkli ekran tipleri icin tasarim yapmak

Birincisi, Layout seçimi çok önemli.
     Yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki AbsouluteLayout belki de en kötü seçim. AbsoluteLayout ile öğeler için kesin bir yer belirleyebilirsiniz. Örn: position x=110px, y=180px; Fakat bu kesinlikle önerilmeyen bir durum çünkü farklı ekranlarda veya farklı çözünürlükteki Android cihazlarda kaymalar olduğunu göreceksiniz. 
     Bunun yerine RelativeLayout kullanmanızı tavsiye ederim. RelativeLayout’ta parent-view’e göre ya da diğer elemanlara göre(relatively – bunlarla bağlantılı) bir pozisyon seçileceği için, istediğiniz tasarıma en yakın görünümü elde etmek mümkün. Layout seçimini hallettikten sonra sıradaki işlem olarak farklı ekran tipleri için tasarım yapmaya geldi.

     Farklı ekran tipleri için tasarım yapmak (res/ folder)
     Android dünyasında çok sayıda ve farklı boyut ve çözünürlükte ekran tipi mevcut. Bunların hepsi için ayrı ayrı tasarım yapmak mümkün değil. Temel olarak üç farklı ekran boyutunu referans alıp(small, medium, l…