Skip to main content

Facebook kendi kendine sayfa begeniyor!


#Facebook hesabınız son zamanlarda sizin haberiniz bile olmadan kendi kendine #sayfa #beğeniyor, tanımadığınız kişilere #abone oluyor ve ya ilginç paylaşımlar yapıyorsa korkmaya gerek yok kesin çözümü burada size sunuyorum. 

Tabi ilk aklınıza gelen şeyin facebook hesabınızın çalındığı ya da hacklendiği düşüncesi olabilir ama aslında durum sandığınız kadar kötü olmayabilir.

browser’a virüs bulaşmış olabilir.

Sizin üyesi olduğunuz bir uygulama, beğendiğiniz bir grup, sayfa ya da yukarıda bahsettiğim o duvarınızda paylaşılan ilgi çekici(!) haberlerin bir benzerine inanıp tıkladığınızda internet browser'e yerleşen küçük bir virüs olabilir.

Bu problemin Çözümü için:
  1. İlk önce facebook Uygulama ayarları bölümünden üyesi olduğunuz bütün uygulamaları tamamen kaldırın ve orada aktif olan platformu kapat seçeneğiyle tüm uygulamaların hesabınız üzerindeki etkisini tamamen sona erdirin!                                                       
  2. Beğendiğiniz grup ve sayfalardaki beğenileri tamamen kaldırın  -- SİLMEK İSTEDİĞİNİZ SAYFALARI ZAMAN TÜNELİNİZDEN AŞAĞI DOĞRU İNEREK SOL KÖŞEDE ( BEĞENİLER ) TIKLAYIN VE MALESEF TEK TEK BEĞENDİN İBARESİ ÜZERİNE GELEREK BEĞENMEKTEN VAZGEÇ TEK TEK TIKLAYARAK FACENİZİ ESKİ HALİNE GETİREBİLİRSİNİZ.---             
  3. Daha sonra facebook ayarlarından duvarınızda kimler paylaşımda bulunabilir kısmını tamamen kısıtlayın.(“Sadece ben” yapın.)                                                                                   
  4. Web tarayıcınıza bulaşan virüsü temizlemek için şu işlemleri unutmayalım: 
· Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne regedit yazın
· Regedit'i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_local_machine-software >policies > google > chrome > seçeneğini takip edin.
· Burada "asdadsfclbonhleeank" gibi karmaşık isme sahip bir dosya olacaktır. 
· Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı baştan başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.

Bu yaptıklarımız çözüm olmadıysa öldürücü ve son darbeyi vuruyoruz: Kullandığımız internet bowser'i kaldırıp yeniden kuruyoruz. Hatta eğer mozilla Firefox kullanıyorsanız onu kaldırıp google  chrome yükleyip onu kullanın ya da tam tersini yapın ve kesin çözüm olduğunu gözlerinizle görün.

Yorumlarda sonuçları bildirirseniz sevinirim. Eğer bu ayarları yapamıyorsanız ya da yardıma ihtiyacınız olursa buraya yorum olarak yazın yardımcı olmaya çalışırım :) 

Arkadaşlarınızı da bilgilendirmek için paylaşmayı  unutmayınız. Diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz.
Enjoy!
By olivercan Keep Calm Because All is Well !

Comments

Popular posts from this blog

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Windows Mavi Ekran (Critical Structure Corruption) Hatası

Resimdeki gibi mavi ekran hatası yada dondurma kodu alırsanız, bilgisayarınız veri kaybını önlemek için kendini aniden kapatır. Herhangi bir donanımsal aygıt yada bu aygıtlarla ilgili bir yazılım hataya neden olabilir. Bu aynı zamanda sistemin, geçersiz bir belleğe işaret ettiğini de gösterir. Bunun gibi sinir bozucu mavi ekran hatasından kurtulmak için şu yolları denemenizi tavsiye ederim. Bütün harici aygıt sürücülerinizi kaldırarak işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz.(fare ve klavye hariç.) Ayrıca bilgisayar üreticinizin ana sayfasına girip bilgisayarınız için en güncel yazılım sürücülerini indirebilirsiniz. Ek olarak sürücü yazılımlarınızı da güncellemenizi tavsiye ederim. Bilgisayarınızı Safe Mode(güvenli mod)'da açın:   Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra güvenli modda açın. Güvenli modda açtıktan sonra aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.Eğer hata devam ediyorsa Clean boot(temiz başlatma) işlemi yapmanız gerekiyor.Temiz başlatma(clean boot