Skip to main content

Bilgisayar Muhendisligi Tercih Etmek İsteyenlere İthafen!

Arkadaşım şimdiden torpilin yoksa iş BULAMAZSIN. Ben mezun oldum ve gördüm, işler torpille yürüyor!

Mezun olunca diplomamı kiralarım diye düşünmeyin. Kim kiralık diploma alıyor ya? Bende var bir tane computer engineer yazıyor üstünde, hiçbir işime yaramadı şuana kadar. Hayatta kalmak için garsonluk yapıyorum!

Torpil derken nasıl yani?

Torpil; Hani bilişim şirketleri hep İstanbul'da ya, işte orada tanıdıkların olacak, çevren olacak, CV'ini elden "insan kaynaklarina" bırakacak, yoksa internetten CV göndermekle olmuyor bu iş!!!

Arkadaşım kısacası başvuracağın şirketlerde tanıdığın yoksa, CV ini elden insan kaynaklarına bırakacak birileri yoksa, hiç boşuna uğraşma!!

Türkiye'de işler torpille yürüyor... Ama İngilizce'n iyiyse yurtdışı daha iyi. Çünkü torpil olmadığı işin yeteneklerine gore aliyorlar. Şimdiden dört tane goruşme yaptım. Vize sıkıntısı olmasaydı çoktan işe başlamıştım.

Uzun lafın kısası; Hayat o kadar toz pembe değil. 5 yıl okudum o bölümü. Beş yıl önce daha tercih zamanında "daha mezun olmadan işin hazır" diyenleri bir güzel anıyorum.! Umarım senin öyle olmaz, moralini bozma, inşallah çok daha iyi yerlere gelirsin...

(Not: Garsonluk yapmak için ÜNIVERSİTE okumanıza gerek yok!)

Kendini yeterince geliştirememişsin diyorsan şayet...

Tabi uzaktan atip tutmayacaksın, işin icinde olan biri olarak islerin öyle yurumedigini gördüm.

İş ararken karsilastigim sikntilari yazdim. Ki torpilin nasil işledigini de yazdim anlamadıysanız tekrar okuyunuz (insan kaynaklarina elden cv verme,yoksa güvenlik seni içeri sokmuyor zaten). 

Kendini gelistirmemissin diyorsan; "yetistirilmek uzere" eleman arayan bir firma, örtüşmeyen hiçbir kriter yoktu, işe almayinca gidip kapilarina dayandim. Söyledikleri bahane neydi biliyor musun?  "Bazı uzmanlarimizin universite takintisi var" dedi, "Odtu, Bogazici mezunu degilsen işe almiyoruz." 

Hay sizin universite takintiniza da, egitim anlayışıniza da...


Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Polonya'da Erasmus, Szczecin'e Yol Haritasi

#Erasmus için Polonya'nın Szczecin şehrine gidecek arkadaşlar için detaylı #yol #harita sı ve Szczecin hakkında bilmeniz gerekenler... Polonya Szczecin'de Erasmus için Yol Haritasi