Skip to main content

Sağlık Önerilerinden Derlemeler - 2


* Gıda maddelerinin ambalajlarında yazılı kalori, yağ ve tuz miktarlarına dikkat edin.

* Sabah kahvaltı öncesi 10-15 dakikanızı basit germe-gevşeme hareketlerine ayırın.

* Vücudunuz için gerekli olan yiyeceklerin belirli bir denge içinde alınması hiperglisemi ve hipoglisemiyi önler ve kan şekeri kontrolünü sağlar.

* Yulaf arkadasınız olsun. Sabahları yulaf ezmesi yemek sizi tok tutacak, öğleden sonra tıka basa yemenize engel olacaktır.

* Egzersizi ihmal etmeyin. Düzenli yapılan egzersiz, stresi denetlemede yardımcı olur. Böylece tansiyonun ve vücut ağırlığının kontrol altında tutulması sağlanır.

* Kronik öfke ve olumsuz düşüncelerden uzak durmaya çalışın.


* Yemeklerde katı yağlardan uzak durun! Sağlıklı beslenme için yemeklerde kullanılan yağın çoğu zeytinyağı, bir kısmı da soya veya ayçiçek yağı olmalıdır.

* Diyet ürünlerinde şeker olmayabilir ancak içinde bulunan un, yağ veya meyve şekeri, kan şekeri ve kan yağlarının kontrol altına alınması için uygun olmayabilir.

* Fasulye ve baklagilleri bol bol tüketin. Glisemik indeksleri düşüktür ve zengin lif kaynaklarıdır.

* Yalnızca ilaç içmek tansiyonu istenen sınırlarda tutmaz, bir yandan da tuzu azaltın, egzersiz yapın ve kilonuzu kontrol altına alin.

* Gününüzü programlarken yapacaklarınız arasına egzersizi de ekleyin.İlk zamanlarda biraz zorlanabilirsiniz ancak bedeniniz kısa surede alışacaktır.* Her şey küçülecek! Yemeklerde küçük tabaklar kullanın, iyi çiğneyerek yavaş yiyin, yemek süresini uzatın.

* Öğünlerinizi her gün ayni saatlerde almaya çalışın. Porsiyon ölçülerinizi kontrol altında tutun.----- Facebook  sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz. ----- 
---- Her Gün 1 Sağlık Önerisi ----


Diğer öneriler için buraya tıklayınız.

Sağlıkcakla kalın...

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Polonya'da Erasmus, Szczecin'e Yol Haritasi

#Erasmus için Polonya'nın Szczecin şehrine gidecek arkadaşlar için detaylı #yol #harita sı ve Szczecin hakkında bilmeniz gerekenler... Polonya Szczecin'de Erasmus için Yol Haritasi