Skip to main content

Facebook Dogum Gunu Bildirimlerini Kapatma

Merhaba arkadaşlar, ben de uzun süredir şu illet doğum günü bildirimlerinden kurtulmaya çalışıyordum. Sonunda buldum ve sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım.Öncelikle facebook hesabımızın sağ tarafında bulunan aşağıya doğru olan ok (en sağdaki ok'a) tıklıyoruz ve ayarları açıyoruz.


Sonra şekildeki gibi gördüğünüz sol panelde "Notifications"'a tıklıyoruz. Eğer facebook'u Türkçe kullanıyorsanız, "Bildirimler" diye gözükecektir. Buna tıklıyoruz.

Burada düzenleyebileceğiniz ya da hangi sıklıkta bildirim alacağınızı ayarlayabileceğinizi çeşitli bildirim ayarları vardır. Takipçi bildirimleri, yakın arkadaş bildirimleri, email bildirimleri,... vs gibi. 

Asıl önemli olan ve bizim de ilgilendiğimiz bildirimler "doğum günü" ya da İngilizce karşılığı olarak "Birthdays" bildirimleridir.

Artık doğum günü bildirimlerini almak istemiyorsanız ve bu bildirimlerden kurtulmak istiyorsanız, en kısa ve kesin yolu bu bildirimleri kapatmaktır.


Şekildeki resimde de gördüğünüz gibi "Birthdays" yani doğum günü bildirimlerine tıkladığınızda yanında aşağı doğru açılan bir menü göreceksiniz. 

Bu menüde "on / off" olmak üzere iki seçenek vardır.

Büyük ihtimal sizinki "on" yani "açık" olmalı ki hala bildirim alabiliyorsunuz. Bu menüye tıklayıp burada "off" ya da "kapalı" seçip sonra aşağıdaki kapat'a tıkladığınızda artık bildirim almayacaksınız.

Geçmiş olsun diler, diğer yazılarımız için buraya tıklamanızı öneririm.

Comments

  1. valla çok iyi oldu bu, yok onun doğum günü yok bunun doğum günü baymıştı artık yaaaa, teşekkürler.

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Windows Mavi Ekran (Critical Structure Corruption) Hatası

Resimdeki gibi mavi ekran hatası yada dondurma kodu alırsanız, bilgisayarınız veri kaybını önlemek için kendini aniden kapatır. Herhangi bir donanımsal aygıt yada bu aygıtlarla ilgili bir yazılım hataya neden olabilir. Bu aynı zamanda sistemin, geçersiz bir belleğe işaret ettiğini de gösterir. Bunun gibi sinir bozucu mavi ekran hatasından kurtulmak için şu yolları denemenizi tavsiye ederim. Bütün harici aygıt sürücülerinizi kaldırarak işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz.(fare ve klavye hariç.) Ayrıca bilgisayar üreticinizin ana sayfasına girip bilgisayarınız için en güncel yazılım sürücülerini indirebilirsiniz. Ek olarak sürücü yazılımlarınızı da güncellemenizi tavsiye ederim. Bilgisayarınızı Safe Mode(güvenli mod)'da açın:   Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra güvenli modda açın. Güvenli modda açtıktan sonra aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.Eğer hata devam ediyorsa Clean boot(temiz başlatma) işlemi yapmanız gerekiyor.Temiz başlatma(clean boot