Skip to main content

Facebook Dogum Gunu Bildirimlerini Kapatma

Merhaba arkadaşlar, ben de uzun süredir şu illet doğum günü bildirimlerinden kurtulmaya çalışıyordum. Sonunda buldum ve sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım.Öncelikle facebook hesabımızın sağ tarafında bulunan aşağıya doğru olan ok (en sağdaki ok'a) tıklıyoruz ve ayarları açıyoruz.


Sonra şekildeki gibi gördüğünüz sol panelde "Notifications"'a tıklıyoruz. Eğer facebook'u Türkçe kullanıyorsanız, "Bildirimler" diye gözükecektir. Buna tıklıyoruz.

Burada düzenleyebileceğiniz ya da hangi sıklıkta bildirim alacağınızı ayarlayabileceğinizi çeşitli bildirim ayarları vardır. Takipçi bildirimleri, yakın arkadaş bildirimleri, email bildirimleri,... vs gibi. 

Asıl önemli olan ve bizim de ilgilendiğimiz bildirimler "doğum günü" ya da İngilizce karşılığı olarak "Birthdays" bildirimleridir.

Artık doğum günü bildirimlerini almak istemiyorsanız ve bu bildirimlerden kurtulmak istiyorsanız, en kısa ve kesin yolu bu bildirimleri kapatmaktır.


Şekildeki resimde de gördüğünüz gibi "Birthdays" yani doğum günü bildirimlerine tıkladığınızda yanında aşağı doğru açılan bir menü göreceksiniz. 

Bu menüde "on / off" olmak üzere iki seçenek vardır.

Büyük ihtimal sizinki "on" yani "açık" olmalı ki hala bildirim alabiliyorsunuz. Bu menüye tıklayıp burada "off" ya da "kapalı" seçip sonra aşağıdaki kapat'a tıkladığınızda artık bildirim almayacaksınız.

Geçmiş olsun diler, diğer yazılarımız için buraya tıklamanızı öneririm.

Comments

  1. valla çok iyi oldu bu, yok onun doğum günü yok bunun doğum günü baymıştı artık yaaaa, teşekkürler.

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

Android farkli ekran tipleri icin tasarim yapmak

Birincisi, Layout seçimi çok önemli.
     Yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki AbsouluteLayout belki de en kötü seçim. AbsoluteLayout ile öğeler için kesin bir yer belirleyebilirsiniz. Örn: position x=110px, y=180px; Fakat bu kesinlikle önerilmeyen bir durum çünkü farklı ekranlarda veya farklı çözünürlükteki Android cihazlarda kaymalar olduğunu göreceksiniz. 
     Bunun yerine RelativeLayout kullanmanızı tavsiye ederim. RelativeLayout’ta parent-view’e göre ya da diğer elemanlara göre(relatively – bunlarla bağlantılı) bir pozisyon seçileceği için, istediğiniz tasarıma en yakın görünümü elde etmek mümkün. Layout seçimini hallettikten sonra sıradaki işlem olarak farklı ekran tipleri için tasarım yapmaya geldi.

     Farklı ekran tipleri için tasarım yapmak (res/ folder)
     Android dünyasında çok sayıda ve farklı boyut ve çözünürlükte ekran tipi mevcut. Bunların hepsi için ayrı ayrı tasarım yapmak mümkün değil. Temel olarak üç farklı ekran boyutunu referans alıp(small, medium, l…