Skip to main content

Sağlık Önerilerinden Derlemeler - 3

Yabanmersini yiyebileceginiz en saglikli yeceklerdendir. Mavi rengini E vitamininin antioksidan gucunden 2400 kat daha guclu olan bir bitki pigmentinden alir.


Soya sosu, hardal gibi gidalar veya icinde MSG (mono sodyum glutamat) bulunan gidalari tuketmeyin.

Uzun sure ayni sekilde durarak calismak zorunda kalindiginda zaman zaman calismaya ara vererek gezinmek, oturuluyorsa kalkip dolasmak kas yorgunlugunu azaltir.

Kişiye özel olmayan diyetler gerçek kilo kaybı yerine vücutta sadece su kaybına neden olurlar.

Günde en az üç öğün yemeye çalışın. Öğünler arasında ve gece yatmadan önce de küçük bir öğün almanız gerekebilir.


----- Facebook  sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz. ----- 

A vitamini (Retinol) sağlıklı cilt, sağlıklı görme fonksiyonu ve büyüme için gereklidir. Süt, tereyağı, yumurta ve yağlı balık gibi hayvansal gıdalarda bulunur.

Kan basıncı ölçümünden yarım saat önce egzersiz yapmayın, birşey yemeyin, kafein almayın ve sigara içmeyin. En az 5 dakika dinlendikten sonra ölçümünüzü yapın.

Arkadaşlar önemlidir! Arkadasliklar, insanları sağlıklarına dikkat etmeye teşvik eder ve işler kötüye gittiğinde depresyonu hafif atlatma konusunda destek olur.


Brokoli hucre gelisimi ve ureme acisindan onem tasiyan B ve C vitamini, beta karoten, potasyum ve kanser riskini azaltan sulfurofen acisindan cok zengindir.

Aşırıya kaçmamak koşuluyla diyetinizde fındık, fıstık gibi yağlı tohumları bulundurabilirsiniz. Bu besinler iyi birer protein kaynagidir.

Arkadaslarinizin tavsiyesi ile asla ilac kullanmayin. Yalnizca doktorunuzun size verdigi ilaclari kullanin.

Egzersiz yaparken sohbet edebiliyor olmanız gerekir. Nefes nefese kalmış konuşamıyorsanız çok hızlı gidiyorsunuz demektir. Biraz yavaşlayın.

Davetlere katılmadan 1 saat önce düşük enerjili salata ile iştahınızı baskılayın.

Ara öğünlerde sadece meyve yemek hipoglisemi riski oluşturabilir.

Mide bulantısı sorunu yaşıyorsanız zencefilli cay içerek geçirebilirsiniz. Zencefilli cay baygınlık hissini hafifletici bir rol de oynar.


----- Facebook  sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz. ----- 
---- Her Gün 1 Sağlık Önerisi ----


* E vitamini (Aycicek yağı, balık yağı ve çamfıstığı) damar tıkanıklığına neden olan plak oluşumunu engeller ve kalp hastalıklarından korunmamızı sağlar.

* Sosyalleşerek, hobi edinerek rahatlamak ruh sağlığına iyi gelir. Ayrıca haftada üç kez rahatlatıcı egzersiz yapmak stres ve depresyonu önler.

* Uzun süreli yolculuğa çıkıyorsanız alınması gereken kalori miktarına uygun yiyeceği yanınıza almayı unutmayın.

* Göz önünde fazla yiyecek bulundurmamaya çalışın, mutfak işlerine fazla zaman ayırmadan en kısa sürede işi tamamlayıp mutfaktan çıkın.


Diğer öneriler için buraya tıklayınız.

Sağlıkcakla kalın...

Comments

Popular posts from this blog

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Windows Mavi Ekran (Critical Structure Corruption) Hatası

Resimdeki gibi mavi ekran hatası yada dondurma kodu alırsanız, bilgisayarınız veri kaybını önlemek için kendini aniden kapatır. Herhangi bir donanımsal aygıt yada bu aygıtlarla ilgili bir yazılım hataya neden olabilir. Bu aynı zamanda sistemin, geçersiz bir belleğe işaret ettiğini de gösterir. Bunun gibi sinir bozucu mavi ekran hatasından kurtulmak için şu yolları denemenizi tavsiye ederim. Bütün harici aygıt sürücülerinizi kaldırarak işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz.(fare ve klavye hariç.) Ayrıca bilgisayar üreticinizin ana sayfasına girip bilgisayarınız için en güncel yazılım sürücülerini indirebilirsiniz. Ek olarak sürücü yazılımlarınızı da güncellemenizi tavsiye ederim. Bilgisayarınızı Safe Mode(güvenli mod)'da açın:   Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra güvenli modda açın. Güvenli modda açtıktan sonra aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.Eğer hata devam ediyorsa Clean boot(temiz başlatma) işlemi yapmanız gerekiyor.Temiz başlatma(clean boot