Skip to main content

Sağlık Önerilerinden Derlemeler - 4

Düzenli egzersiz (yüzme, yürüme, koşma, bisiklete binme) kilo kaybını hızlandırır, kan basıncı kontrolünü kolaylaştırır.

Gün içinde kısa molalar verip neden endişeli ve aşırı sinirli hissettiğinizi veya neden aşırı yediğinizi düşünün. Bunları not ederek zamanla arınmaya çalışın.

Kilo verirken yanlış yapmayın. Zayıflama programları arasında terleyerek kilo verme yöntemine de rastlamışsınızdır ancak kaybedilen kilo değil sudur.

Düzenli olarak egzersiz yapmak insülinin daha iyi çalışmasına yardım eder, kan dolanımını arttırır ve daha esnek kalmanızı sağlar.

Selenyum bir antioksidandır ve kalp hastalıklarını, kanseri, erken yaşlanmayı önleyici özelliği vardır. Fındık ve ayçekirdeğinde bol miktarda selenyum bulunur.

Birçok hastada tedaviye rağmen kan basıncı kontrol altına alınamaz.Tedavide değişiklik yapmadan önce başarısızlığa yol açabilecek nedenler gözden geçirilmelidir.


----- Facebook  sayfamızı buradan beğenebilirsiniz. ----- 

Güçlü olduğunuza inandığınız on yönünüzü bir kağıda yazın ve kötü bir gün geçirdiğinizde bunları kendinize hatırlatın.

Egzersiz, sosyal etkileşimin sağlanması, sosyal ve psikolojik açıdan iyilik hissinin artmasına katkıda bulunur. Lütfen egzersiz yapmayı ihmal etmeyin.İstediğiniz her besini yiyerek zayıflamanız da mümkün ancak bunun için besinlerden aldığınız enerjiden daha fazlasını harcamanız gerekir.

Meyve suyu yerine meyve tüketin. Ayrıca her gün sebze ve salata yemeye özen gösterin.

Balık, beyin fonksiyonlarının gelişimi için gerekli olan omega 3, kalsiyum, fosfor, selenyum ve iyot mineralleri ile E vitaminine sahip bir besindir.

Birçok hasta ilaçla kan basıncını kontrol altına aldıktan sonra ilacı bırakır. Hipertansiyon tedavisinin ömür boyu süreceği unutulmamalıdır.

Yağ tüketimine özellikle dikkat edilmeli, katı margarin ve tereyağından kaçınılmalı, yoğun yağlı etler tüketilmemelidir.

Diyet ürünlerini istediğiniz kadar yiyebileceğinizi düşünmeyin. Diyet ürünleri tüketmeye başlamadan önce ne kadar tüketebileceğinize dair doktorunuza danışın.

Meyve sularının tüketiminde önemli olan suyu çıkarıldıktan hemen sonra tüketilmesidir. Meyve suyunun bekletilmesi C vitamininin azalmasına neden olabilmektedir.

İlaç kullanan hastalar ilaçsız tedaviyi ihmal etmemeliler. İlaçsız tedaviye dikkat edilmezse ilaçların etkisi azalır veya ortadan kalkar.


----- Facebook  sayfamızı buradan beğenebilirsiniz. ----- 
---- Her Gün 1 Sağlık Önerisi ----


Diğer öneriler için buraya tıklayınız.

Sağlıkcakla kalın...

Comments

Popular posts from this blog

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Windows Mavi Ekran (Critical Structure Corruption) Hatası

Resimdeki gibi mavi ekran hatası yada dondurma kodu alırsanız, bilgisayarınız veri kaybını önlemek için kendini aniden kapatır. Herhangi bir donanımsal aygıt yada bu aygıtlarla ilgili bir yazılım hataya neden olabilir. Bu aynı zamanda sistemin, geçersiz bir belleğe işaret ettiğini de gösterir. Bunun gibi sinir bozucu mavi ekran hatasından kurtulmak için şu yolları denemenizi tavsiye ederim. Bütün harici aygıt sürücülerinizi kaldırarak işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz.(fare ve klavye hariç.) Ayrıca bilgisayar üreticinizin ana sayfasına girip bilgisayarınız için en güncel yazılım sürücülerini indirebilirsiniz. Ek olarak sürücü yazılımlarınızı da güncellemenizi tavsiye ederim. Bilgisayarınızı Safe Mode(güvenli mod)'da açın:   Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra güvenli modda açın. Güvenli modda açtıktan sonra aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.Eğer hata devam ediyorsa Clean boot(temiz başlatma) işlemi yapmanız gerekiyor.Temiz başlatma(clean boot