Skip to main content

Godaddy Opencart Admin Paneli Bozuk

Opencart'ın yeni sürümü v2.0.1.1 versiyonu yeni yayınlandı. Godaddy plesk panelde yaptığım kurulumda herhangi bir sorun yoktu, taki admin panelini görene kadar.

Admin paneli birbirine girmiş yazılar ve işlevsiz butonlarla dolmuş,karmakarışık bir haldeydi. Uzun süren araştırmalarım sonucunda opencartın windows sunucu ayarı yapılması gerekiyormuş. 

Bildiğiniz üzere opencart PHP tabanlı bir scripttir. Ama kullandığım sistem Plesk kullanıcı paneli ise windows tabanlı yani ASP.Net tabanlı olduğu için birebir uyumlu değildi.

Bu sorunu gidermek için notepad ile bir dosya açıp içine şu kodları ekledim:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<configuration>
<system.webServer>
<staticContent>
<mimeMap fileExtension=".less" mimeType="text/less" />
</staticContent>
</system.webServer>
</configuration>
ve web.config adıyla kaydettim. FTP serverda bu dosyayı ana dizine upload ettikten sonra sorun çözüldü.

Bunu yapmamızın amacı kodda da geçen mimeType tipini spesifize etmektir...

Diğer yazılar için buraya tıklayınız.

Comments

Popular posts from this blog

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Windows Mavi Ekran (Critical Structure Corruption) Hatası

Resimdeki gibi mavi ekran hatası yada dondurma kodu alırsanız, bilgisayarınız veri kaybını önlemek için kendini aniden kapatır. Herhangi bir donanımsal aygıt yada bu aygıtlarla ilgili bir yazılım hataya neden olabilir. Bu aynı zamanda sistemin, geçersiz bir belleğe işaret ettiğini de gösterir. Bunun gibi sinir bozucu mavi ekran hatasından kurtulmak için şu yolları denemenizi tavsiye ederim. Bütün harici aygıt sürücülerinizi kaldırarak işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz.(fare ve klavye hariç.) Ayrıca bilgisayar üreticinizin ana sayfasına girip bilgisayarınız için en güncel yazılım sürücülerini indirebilirsiniz. Ek olarak sürücü yazılımlarınızı da güncellemenizi tavsiye ederim. Bilgisayarınızı Safe Mode(güvenli mod)'da açın:   Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra güvenli modda açın. Güvenli modda açtıktan sonra aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.Eğer hata devam ediyorsa Clean boot(temiz başlatma) işlemi yapmanız gerekiyor.Temiz başlatma(clean boot