Skip to main content

The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' Access Veritabanı Hatası

Merhaba arkadaşlar,

"The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' provider is not registered on the local machine". hatasını iki şekilde alabailiriz.

Birincisi  kodlama yaparken Visual Studio programında alabiliriz. Bunun çözümü için daha önce paylaştığım yazıyı okuyabilirsiniz. Yazı için buraya tıklayınız.

İkincisi ise kurulum bittikten sonra,şekildeki gibi programı açtığımızda, programın oluşturduğunuz Access Veritabanına erişememesinden dolayı alacağınız hatadır. Bunun çözümü için ise sırasıyla;
  • Microsoft Access Database Engine 2010 Redistributable eklentisini kurmalısınız. Bu eklentiyi buraya tıklayarak indirin ve kurun. Bu kurulum bittikten sonra Access veritabanı kullanan programınız çalışacaktır.
  • Programınızın dosya klasörünü açın, ordaki config dosyalarını sırasıyla notepad ile açıp Source="D:\x86\MusterilerDb.accdb"" kodundaki source yani kaynak dediğimiz ana dizin yolunun doğru olduğunu kontrol edin. 
  • Benim programdaki bu hatayı "D: " dizininin altında x86 klasörü yaratıp, içine Access Veritabanını  attım ve kaynak yolunu da burayı gösterdim. Sorunsuz çalışıyor şuan :)
Diğer yazılar için buraya tıklayınız

Comments

Post a Comment

Popular posts from this blog

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Windows Mavi Ekran (Critical Structure Corruption) Hatası

Resimdeki gibi mavi ekran hatası yada dondurma kodu alırsanız, bilgisayarınız veri kaybını önlemek için kendini aniden kapatır. Herhangi bir donanımsal aygıt yada bu aygıtlarla ilgili bir yazılım hataya neden olabilir. Bu aynı zamanda sistemin, geçersiz bir belleğe işaret ettiğini de gösterir. Bunun gibi sinir bozucu mavi ekran hatasından kurtulmak için şu yolları denemenizi tavsiye ederim. Bütün harici aygıt sürücülerinizi kaldırarak işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz.(fare ve klavye hariç.) Ayrıca bilgisayar üreticinizin ana sayfasına girip bilgisayarınız için en güncel yazılım sürücülerini indirebilirsiniz. Ek olarak sürücü yazılımlarınızı da güncellemenizi tavsiye ederim. Bilgisayarınızı Safe Mode(güvenli mod)'da açın:   Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra güvenli modda açın. Güvenli modda açtıktan sonra aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.Eğer hata devam ediyorsa Clean boot(temiz başlatma) işlemi yapmanız gerekiyor.Temiz başlatma(clean boot