Skip to main content

Kariyer sitelerinde iş arayanlar lütfen dikkat edin!

Kariyer sitelerinde iş arayanlar lütfen dikkat edin!


İş tanımı kısmında şirket hakkında bilgiler paylaşılan ilanlar firmaların reklam araci olarak kullanılıyor, Google Seo için... Sizi temin ederimki böyle bir kadro yok, alım da yok.

İlanin verilis seklinden SEO reklami oldugu belli oluyor. Hem emek hem de zaman hırsızlığından başka birşey değil. Siz siz olun bu tür ilanlara itibar etmeyiniz; bu firmadan size teklif gelse dahi geri çeviriniz. Reklam parasından kısıp bu tür mecraları kullanan bir firmadan emin olun size de bir hayır gelmez.

Bu tarz ilanlara başvurup, "yüzlerce ilana başvurdum; ama ne arayan var ne soran" gibi bir serzenişten sakınmak ve iş bulmanın zorluğu göz önüne alındığında moral bozucu sebepleri azaltmak adına buna dikkat etmeniz tavsiyesiyle.

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

Android farkli ekran tipleri icin tasarim yapmak

Birincisi, Layout seçimi çok önemli.
     Yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki AbsouluteLayout belki de en kötü seçim. AbsoluteLayout ile öğeler için kesin bir yer belirleyebilirsiniz. Örn: position x=110px, y=180px; Fakat bu kesinlikle önerilmeyen bir durum çünkü farklı ekranlarda veya farklı çözünürlükteki Android cihazlarda kaymalar olduğunu göreceksiniz. 
     Bunun yerine RelativeLayout kullanmanızı tavsiye ederim. RelativeLayout’ta parent-view’e göre ya da diğer elemanlara göre(relatively – bunlarla bağlantılı) bir pozisyon seçileceği için, istediğiniz tasarıma en yakın görünümü elde etmek mümkün. Layout seçimini hallettikten sonra sıradaki işlem olarak farklı ekran tipleri için tasarım yapmaya geldi.

     Farklı ekran tipleri için tasarım yapmak (res/ folder)
     Android dünyasında çok sayıda ve farklı boyut ve çözünürlükte ekran tipi mevcut. Bunların hepsi için ayrı ayrı tasarım yapmak mümkün değil. Temel olarak üç farklı ekran boyutunu referans alıp(small, medium, l…