Skip to main content

Beterin beteri - İyinin iyisi

Beterin beteri olduğu gibi iyinin de iyisi var!

Neden kötüye bakıyoruz, neden daha iyisine odaklanamıyoruz?

Tamam, belki bir sonu yok. Hep daha iyisi ya da daha kötüsü her zaman olabilir.
Ne başı nede sonu var;
Kötünün de sonu yok, iyinin de.
Ama kötüye bakarsak sadece kendimizi avutmaya devam etmiş oluyoruz.

Kötüsüne bak iyi hisset; iyisine bak b.k gibi hisset denilebilir; ama iyisine odaklanırsak var olandan daha iyi olmak için bir umudumuz olur...

Diğer taraftan hedefler belirlenirken hep daha iyisi hedeflenir! Kimse batmak için iş yapmaz ya da ayrılmak için evlenmez.
Bu durumlarda da olduğu gibi, en iyisinin olacağı hayal edilir, işte bu “iyiye” odaklanarak edinilen umuttur.

Kendini geliştirmek isteyen, var olandan daha iyi bir seviyeye geçmek isteyen birinin odaklanması gereken tek yöndür “daha iyisi”.

Örneğin ortalama bir öğrencinin deneme sınavında sonuncuya bakıp “bak onlardan daha iyiyim” demesi, kendini avutmasından başka bir şey değildir.

Oysaki diğer taraftan başarılı ve azimli bir öğrenci “Neden birinci olamadım?” diye kendine sormaya başlar. Bir sonraki sınavda daha başarılı olmak için bu sınavda yanlış yaptığı soruların cevaplarını öğrenip ve daha iyisine odaklanarak çalışmaya devam etmelidir.

Olması gereken de bu değil midir zaten?
Daha başarılı, daha azimli, daha iyisine odaklanarak yaşamak dileğiyle….

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Android farkli ekran tipleri icin tasarim yapmak

Birincisi, Layout seçimi çok önemli.
     Yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki AbsouluteLayout belki de en kötü seçim. AbsoluteLayout ile öğeler için kesin bir yer belirleyebilirsiniz. Örn: position x=110px, y=180px; Fakat bu kesinlikle önerilmeyen bir durum çünkü farklı ekranlarda veya farklı çözünürlükteki Android cihazlarda kaymalar olduğunu göreceksiniz. 
     Bunun yerine RelativeLayout kullanmanızı tavsiye ederim. RelativeLayout’ta parent-view’e göre ya da diğer elemanlara göre(relatively – bunlarla bağlantılı) bir pozisyon seçileceği için, istediğiniz tasarıma en yakın görünümü elde etmek mümkün. Layout seçimini hallettikten sonra sıradaki işlem olarak farklı ekran tipleri için tasarım yapmaya geldi.

     Farklı ekran tipleri için tasarım yapmak (res/ folder)
     Android dünyasında çok sayıda ve farklı boyut ve çözünürlükte ekran tipi mevcut. Bunların hepsi için ayrı ayrı tasarım yapmak mümkün değil. Temel olarak üç farklı ekran boyutunu referans alıp(small, medium, l…