Skip to main content

Health - Sağlık Köşesi

Her Gün Yeni Bir Sağlık Önerisiyle Karşınızdayız

* Hucrelerinizi serbest radikallerin harabiyetinden korumak, yani yaslanmayi yavaslatmak icin her gun sebze ve meyve yemeyi unutmayin.

*Sağlıksız beslenme düşünme ve kavrama yeteneğinin azalmasına ve hafıza kayıplarına neden olur.

*Fast food tüketimini azaltın! Yağ içeriği yüksek olduğundan kalp damar hastalıkları ve şişmanlık başta olmak üzere birçok kronik hastalığa zemin hazırlar.

* Diyabeti kontrol altına almanın ilk adımı onu öğrenmektir! Diyabet tedavisi eğitim, beslenme, fiziksel aktivite, insülin ve ilaç tedavisiyle bir bütündür.

* Hipertansiyonla yaşamayı öğrenin! Evde kendi kendinize kan basıncınızı ölçmeyi ve takip etmeyi önemsemeliniz.


----- Facebook  sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz. Her Gün 1 Sağlık Önerisi

* Beslenmenize dikkat ederek lifli gıdalar tüketmeye, beyaz ete ağırlık vermeye ve düzenli spor yapmaya özen gösteriniz.


* Doymuş yağ (Tereyağ, kuyruk yağı) oranı yüksek besinleri az tüketin. Yeterli miktarda doymamış yağ (Ayçiçek, soya, fındık, zeytinyağı) almaya özen gösterin.

* Egzersizi ihmal etmeyin. Düzenli yapılan egzersiz, stresi denetlemede yardımcı olur. Böylece tansiyonun ve vücut ağırlığının kontrol altında tutulması sağlanır.

15.10

* Sporu bir arkadaşınızla yapmanız sizi daha başarılı kılacaktır. Size eşlik eden biri olması motivasyonu yükseltir ve programınıza bağlılığınızı güçlendirir.

* Uzun süreli ilaç kullanımına dikkat! İnsülin, antidepresanlar, valproik asit, antihipertansifler, progesteron ve lityum obezite de rol alabilir.

* Glisemik indeks ve karbonhidrat sayımı gibi kavramlar hakkında bilgi edinin.

16.10

* Kansızlığa ve demir eksikliğine neden olduğu için yemeklerle beraber çay içilmemelidir. Yemekten 1 - 2 sonra açık ve limonlu tüketilmelidir. 

* Kilo ve hareketsizlik tansiyonun en başta gelen sebepleridir.

* Dogru nefes almayi ogrenin. Ideali karindan alinan dakikada 12-14 nefestir.

* Kahvaltiyi atlamayin. Gune guzel bir kahvalti ile baslayin. Her gun kahvalti yapmak size hem enerji verir hem de kan sekeri seviyenizi sabitler.

* Mineraller saglikli yasam icin gereklidir. Sebze ve meyvelerde bulunur, hucre korunmasi ve saglikli dis, kemik, cilt yapisi icin onemlidir.

----- Facebook  sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz. ----- 
Diğer öneriler için buraya tıklayınız.

Sağlıkcakla kalın...

Comments

Popular posts from this blog

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Windows Mavi Ekran (Critical Structure Corruption) Hatası

Resimdeki gibi mavi ekran hatası yada dondurma kodu alırsanız, bilgisayarınız veri kaybını önlemek için kendini aniden kapatır. Herhangi bir donanımsal aygıt yada bu aygıtlarla ilgili bir yazılım hataya neden olabilir. Bu aynı zamanda sistemin, geçersiz bir belleğe işaret ettiğini de gösterir. Bunun gibi sinir bozucu mavi ekran hatasından kurtulmak için şu yolları denemenizi tavsiye ederim. Bütün harici aygıt sürücülerinizi kaldırarak işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz.(fare ve klavye hariç.) Ayrıca bilgisayar üreticinizin ana sayfasına girip bilgisayarınız için en güncel yazılım sürücülerini indirebilirsiniz. Ek olarak sürücü yazılımlarınızı da güncellemenizi tavsiye ederim. Bilgisayarınızı Safe Mode(güvenli mod)'da açın:   Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra güvenli modda açın. Güvenli modda açtıktan sonra aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.Eğer hata devam ediyorsa Clean boot(temiz başlatma) işlemi yapmanız gerekiyor.Temiz başlatma(clean boot