Skip to main content

Türkiye'de iki saatten uzun süren YGS pazar günü saat 10.00'da

Ygs sınavı kaç saat sürüyor? Ne zaman gerçekleşecek? Adayların yanında bulundurmaları gereken evraklar nelerdir? Ösym'nin kopya hakkındaki önlemleri?

Türkiye'de iki saatten uzun (2 saat 40 dakika) süren Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) pazar günü (bugün - 23/03/2014) saat 10.00'da gerçekleşecektir.

Adayların sınav giriş kağıtları ile kimliklerini (ya da pasaport) yanında bulundurmaları ve en geç saat 09.00'da sınav giriş kapısında hazır bulunmaları gerekmektedir. Fotoğrafsız ve ya T.C. kimlik numarası üzerinde okunur bir şekilde bulunmayan kimlikle gelen adaylar sınav salonuna alınmayacaktır.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) kopyaya karşı sıkı güvenlik önlemleri alındığını bildirdi. Türkiye'de 2010 yılında çıkan kopya skandalı, sınav güvenliğini sarsan bir olay haline gelmişti.

Sınava giren bütün öğrenci arkadaşlara başarılar diliyoruz.!

sınav sonuçları için buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

By olivercan, Keep Calm Because All is Well!

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Android farkli ekran tipleri icin tasarim yapmak

Birincisi, Layout seçimi çok önemli.
     Yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki AbsouluteLayout belki de en kötü seçim. AbsoluteLayout ile öğeler için kesin bir yer belirleyebilirsiniz. Örn: position x=110px, y=180px; Fakat bu kesinlikle önerilmeyen bir durum çünkü farklı ekranlarda veya farklı çözünürlükteki Android cihazlarda kaymalar olduğunu göreceksiniz. 
     Bunun yerine RelativeLayout kullanmanızı tavsiye ederim. RelativeLayout’ta parent-view’e göre ya da diğer elemanlara göre(relatively – bunlarla bağlantılı) bir pozisyon seçileceği için, istediğiniz tasarıma en yakın görünümü elde etmek mümkün. Layout seçimini hallettikten sonra sıradaki işlem olarak farklı ekran tipleri için tasarım yapmaya geldi.

     Farklı ekran tipleri için tasarım yapmak (res/ folder)
     Android dünyasında çok sayıda ve farklı boyut ve çözünürlükte ekran tipi mevcut. Bunların hepsi için ayrı ayrı tasarım yapmak mümkün değil. Temel olarak üç farklı ekran boyutunu referans alıp(small, medium, l…