Skip to main content

#Erasmusa Gideceklere Önemli #Tavsiyeler - 1

#Erasmus 'a gidecek öğrencilerin dil seviyesi ne olmalı? Alınan #hibeyi nasıl değerlendirmeli? #Avrupa'da kullanılan yaygın ulaşım sistemleri hangileridir? Bu gibi aklınızdaki soruların yanıtı bu yazımızda...

Nereye gidecekseniz gidin, yer fark etmez. Sadece unutmamanız gereken şeyler var. Bunlar ;

1. Gideceğiniz ülke'nin vize ve oturma izin süreçlerini iyi bilin ki, orada sorun yaşamayın ! (Bakın bu en önemlisi ! Vizeniz bitip, oturma izni alamadıktan sonra ülkenize tekrardan geri dönmek zorunda kalıyorsunuz ! (Aldığınız tüm evraklar (okuldan verilenler dahil ) yurt dışında 120 gün geçerli, vize'niz bittiğinde ülkenize geri dönüp tekrar vize almanız gerecektir ! )
Önemli not : Çeviri yaptıracaksanız eğer kesinlikle NOTER ONAYLI bir çeviri/Tercüman bürosu bulun ve Orjinal evraklarınızın arkasına çevirilerinizi KAŞE ONAYLI ve İMZALARIN TAM olduğundan emin olarak yaptırın !

2.Devlet'ten aldığınız ödeneği(hibeyi), orada kalacağınız ay miktarına göre paylaştırın ve imkanınız varsa önceden yanınızda fazla parayla gidiniz ! (Fazla çarcur etmeyin genellikle ödeneğiniz gezmek ve içmek adına olsun )

3.İngilizce seviyeniz hiç fark etmez, oraya gidipte sadece Türk öğrencilerle takılmayın, oraya gidiş amacınız Türkçe konuşmak olmasın! (Bu çok önemli, çünkü ingilizce pratik işidir ve her türlü pratik yapabileceğiniz, en güzel zamandır erasmus, bunu değerlendirin)

4.Erasmus grubunundan kopmayın! Onlar nereye giderse sizde peşinden gidin! Gruplaşmaolduktan sonra erasmus'un hiç bir anlamı yok. (Bunu İspanyollar ve portekizliler yapacaktır emin olun)

5.Okuldaki dersleri kafanıza takmayın!

6.Gideceğiniz ülke neresi olursa olsun ! Gezin ! Avrupa'daki Tren sistemiyle ulaşmayacağınız yer yok ! Ayrıca ryanair ucuz bilet için bu uçak firmasının adını çok duyacaksınız, bu avantajlardan yararlanın !

7.Gittiğiniz ülkeyi karış karış gezin ! Yeni yemekler deneyin, çekingen olmayın, sosyalleşin, bol bol için ( normal kafayla erasmus ne arar Avrupa'da !)

8.Güzel güzel hatunlar - bro'lar tanıyın ama asla aşık olmayın !

9.Bol bol video ve resim çekin ! Çünkü çook özleyeceksiniz !

Daha anlatılacak bir çok şey var. Sizde umarım çok daha güzellerini yaşarsınız ! Erasmus hayatınızda yapabileceğiniz en nadir ve en güzel olaylardan bir tanesidir! Bunun değerini bilin !

Yazının devamını 2'yi yakında paylaşacağız, takipte kalın :)

Arkadaşlarınızı da bilgilendirmek için paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayınız.  Vize ve Oturma izni için Yapmaniz Gerekenler için buraya tıklayabilirsiniz. 

Enjoy there dudes !


By olivercan, Keep Calm Because All is Well!

PS.(Dip not): Sizin de tavsiyeleriniz varsa bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Polonya'da Erasmus, Szczecin'e Yol Haritasi

#Erasmus için Polonya'nın Szczecin şehrine gidecek arkadaşlar için detaylı #yol #harita sı ve Szczecin hakkında bilmeniz gerekenler... Polonya Szczecin'de Erasmus için Yol Haritasi