Skip to main content

FACEBOOK TÜRKİYE'DE YASAKLANİYOR!!

FACEBOOK TÜRKİYE'DE YASAKLANIYOR!!!

Asla tıklamayın!! Facebook'ta  "Arkadaşlar #Facebook #Türkiye'de #yasaklanıyor" başlıklı gönderilere Dikkat, Asla tıklamayın!!

Gün geçtikçe Facebook yada twitter'da yeni bir virüs ortaya çıkyor.Bu kez de Facebook'un yasaklanacağını iddia eden bu aşağıdaki mesaj sosyal medyada hızla yayılıyor.

İşte o mesaj;


"Bu hafta sonu Facebook Türkiye'de yasaklanacağını söylüyor bütün haberler. Biraz araştırma yaptım ag antisansür diye bir program buldum. Şuan youtubea filan girebiliyorum sanırım facebookda da işe yarar. Lütfen herkes programı indirip kursun AG Antisansür:"

Bu şekilde hacker'lar, kullanıcıları virüs olan link'e yönlendirip, link'e tıklayan kullanıcıların bilgisayarına 'antisansür.exe' isimli bir dosya yükleniyor. Bu Virüsün şu an için bilgisayarda nelere yol açtığı henüz belli değil, ilk aşamada "Facebook yasaklanıyor" başlıklı yazının aynısını kullanıcının hesabından paylaşıyor ve bu şekilde yayılmaya devam ediyor.

 ASLA TIKLAMAYIN

"Facebook'un yasaklanması gibi bir şey söz konusu değil. Bilgisayarları kontrolüne kolayca alabilecek bu tip programlardan kurtulmak da yüklemek kadar kolay değil ve her antivirüs yazılımı bu hataları bertaraf edemediğinden siz siz olun, bu tip iletileri dikkate almayın."

Ülkemizde halen erişime kapalı olan YouTube'a girmek isteyen kullanıcılar istedikleri halde DNS numaralarını değiştirebileceği gibi, güvenilir VPN uygulamalarını da indirerek siteye erişim sağlayabiliyor. Bu tip linklere tıklayarak başınızı ağrıtmayın.

By olivercan, Keep Calm Because All is Well!

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

Polonya'da Erasmus, Szczecin'e Yol Haritasi

#Erasmus için Polonya'nın Szczecin şehrine gidecek arkadaşlar için detaylı #yol #harita sı ve Szczecin hakkında bilmeniz gerekenler... Polonya Szczecin'de Erasmus için Yol Haritasi