Skip to main content

FACEBOOK TÜRKİYE'DE YASAKLANİYOR!!

FACEBOOK TÜRKİYE'DE YASAKLANIYOR!!!

Asla tıklamayın!! Facebook'ta  "Arkadaşlar #Facebook #Türkiye'de #yasaklanıyor" başlıklı gönderilere Dikkat, Asla tıklamayın!!

Gün geçtikçe Facebook yada twitter'da yeni bir virüs ortaya çıkyor.Bu kez de Facebook'un yasaklanacağını iddia eden bu aşağıdaki mesaj sosyal medyada hızla yayılıyor.

İşte o mesaj;


"Bu hafta sonu Facebook Türkiye'de yasaklanacağını söylüyor bütün haberler. Biraz araştırma yaptım ag antisansür diye bir program buldum. Şuan youtubea filan girebiliyorum sanırım facebookda da işe yarar. Lütfen herkes programı indirip kursun AG Antisansür:"

Bu şekilde hacker'lar, kullanıcıları virüs olan link'e yönlendirip, link'e tıklayan kullanıcıların bilgisayarına 'antisansür.exe' isimli bir dosya yükleniyor. Bu Virüsün şu an için bilgisayarda nelere yol açtığı henüz belli değil, ilk aşamada "Facebook yasaklanıyor" başlıklı yazının aynısını kullanıcının hesabından paylaşıyor ve bu şekilde yayılmaya devam ediyor.

 ASLA TIKLAMAYIN

"Facebook'un yasaklanması gibi bir şey söz konusu değil. Bilgisayarları kontrolüne kolayca alabilecek bu tip programlardan kurtulmak da yüklemek kadar kolay değil ve her antivirüs yazılımı bu hataları bertaraf edemediğinden siz siz olun, bu tip iletileri dikkate almayın."

Ülkemizde halen erişime kapalı olan YouTube'a girmek isteyen kullanıcılar istedikleri halde DNS numaralarını değiştirebileceği gibi, güvenilir VPN uygulamalarını da indirerek siteye erişim sağlayabiliyor. Bu tip linklere tıklayarak başınızı ağrıtmayın.

By olivercan, Keep Calm Because All is Well!

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Android farkli ekran tipleri icin tasarim yapmak

Birincisi, Layout seçimi çok önemli.
     Yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki AbsouluteLayout belki de en kötü seçim. AbsoluteLayout ile öğeler için kesin bir yer belirleyebilirsiniz. Örn: position x=110px, y=180px; Fakat bu kesinlikle önerilmeyen bir durum çünkü farklı ekranlarda veya farklı çözünürlükteki Android cihazlarda kaymalar olduğunu göreceksiniz. 
     Bunun yerine RelativeLayout kullanmanızı tavsiye ederim. RelativeLayout’ta parent-view’e göre ya da diğer elemanlara göre(relatively – bunlarla bağlantılı) bir pozisyon seçileceği için, istediğiniz tasarıma en yakın görünümü elde etmek mümkün. Layout seçimini hallettikten sonra sıradaki işlem olarak farklı ekran tipleri için tasarım yapmaya geldi.

     Farklı ekran tipleri için tasarım yapmak (res/ folder)
     Android dünyasında çok sayıda ve farklı boyut ve çözünürlükte ekran tipi mevcut. Bunların hepsi için ayrı ayrı tasarım yapmak mümkün değil. Temel olarak üç farklı ekran boyutunu referans alıp(small, medium, l…