Skip to main content

#Internetin #Doğum Günü Partisine #Davet


Internetin #Doğum Günü #Partisine Davet!
Bildiginiz gibi 12 Nisan 1993 Türkiye İnternetin Doğun günü kabul ediliyor. O gün, ODTÜ-Bilkent ve TUbitak'ta yerel ağa bağlı herkes İnternet çıkabildi.

1998'den beri de 12 nisanı kapsayan 2 haftayı "İnternet Haftası" olarak kutlamaya başladık. En başta İnternet Kurulu, Ulaştırma Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı ve pek çok Bakanlık desteği ile ve Sivil Toplum Kuruluşları ile büyük ISP'ler önclüğünde yapıldı.Daha sonra Bilişim STK'ları ve Üniversiteler ağırlıklı kutlanıyor. Buna İzmir MEB gibi ciddi katkı veren merkezlerde oluyor.
http://internethaftasi.org.tr/ de tüm İntenret haftaları weblerini bulabilirsiniz.
Bu yıl 7-20 Nisanı İnternet haftası olarak kutluyoruz. 12 nisanda 21. doğum günü 12 nisanda ankarada Ankara Barosu konferns salonunda saat 18:00 de partisini Ankara'da Ihlamur Sookaktaki Ankara Barosu konferans salonunda yapiyoruz. STK temsilcileriden kısa bir konusma yapmalarını bekliyoruz. Kısa bir bildiri yayınlarız. Sonra da pasta kesecegiz.

Tüm İnternet gönüllülerini bekliyoruz.

Diğer illerdeki gönüllüleri de benzeri etkinlik yapmalarını ve bunu İnternet haftası Webine girmelerini bekliyoruz. Pasta kesimi 12 nisan dışında da kesebilirsiniz.
Kaynak: Bilişim STK'ları adına Mustafa Akgul <akgul@bilkent.edu.tr>
İnternet yaşamdır !
Arkadaşlarınızı da bilgilendirmek için paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayınız. Diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz.
Enjoy!
By olivercan Keep Calm Because All is Well!

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

Android farkli ekran tipleri icin tasarim yapmak

Birincisi, Layout seçimi çok önemli.
     Yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki AbsouluteLayout belki de en kötü seçim. AbsoluteLayout ile öğeler için kesin bir yer belirleyebilirsiniz. Örn: position x=110px, y=180px; Fakat bu kesinlikle önerilmeyen bir durum çünkü farklı ekranlarda veya farklı çözünürlükteki Android cihazlarda kaymalar olduğunu göreceksiniz. 
     Bunun yerine RelativeLayout kullanmanızı tavsiye ederim. RelativeLayout’ta parent-view’e göre ya da diğer elemanlara göre(relatively – bunlarla bağlantılı) bir pozisyon seçileceği için, istediğiniz tasarıma en yakın görünümü elde etmek mümkün. Layout seçimini hallettikten sonra sıradaki işlem olarak farklı ekran tipleri için tasarım yapmaya geldi.

     Farklı ekran tipleri için tasarım yapmak (res/ folder)
     Android dünyasında çok sayıda ve farklı boyut ve çözünürlükte ekran tipi mevcut. Bunların hepsi için ayrı ayrı tasarım yapmak mümkün değil. Temel olarak üç farklı ekran boyutunu referans alıp(small, medium, l…