Skip to main content

The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' Access Veritabanı Hatası

Merhaba arkadaşlar,

"The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' provider is not registered on the local machine". hatasını iki şekilde alabailiriz.

Birincisi  kodlama yaparken Visual Studio programında alabiliriz. Bunun çözümü için daha önce paylaştığım yazıyı okuyabilirsiniz. Yazı için buraya tıklayınız.

İkincisi ise kurulum bittikten sonra,şekildeki gibi programı açtığımızda, programın oluşturduğunuz Access Veritabanına erişememesinden dolayı alacağınız hatadır. Bunun çözümü için ise sırasıyla;
  • Microsoft Access Database Engine 2010 Redistributable eklentisini kurmalısınız. Bu eklentiyi buraya tıklayarak indirin ve kurun. Bu kurulum bittikten sonra Access veritabanı kullanan programınız çalışacaktır.
  • Programınızın dosya klasörünü açın, ordaki config dosyalarını sırasıyla notepad ile açıp Source="D:\x86\MusterilerDb.accdb"" kodundaki source yani kaynak dediğimiz ana dizin yolunun doğru olduğunu kontrol edin. 
  • Benim programdaki bu hatayı "D: " dizininin altında x86 klasörü yaratıp, içine Access Veritabanını  attım ve kaynak yolunu da burayı gösterdim. Sorunsuz çalışıyor şuan :)
Diğer yazılar için buraya tıklayınız

Comments

Popular posts from this blog

Vodafone'da Sms Gönderimi için Bakiyeniz Yetersizdir Sorunu Çözüldü

Vodafone'nun sms gönderimi için bakiyeniz yetersizdir Sorunu Çözüldü!.

Simply Hacking Facebook Account with Kali Linux

Hi guys, today I will show you how to hack a Facebook account with  Kali Linux.

EXCELde Belli Satirlari ya da Sütunları Dondurmak, Sabitlemek

Excel'de önemli gördüğümüz üst satır -başlık- kısmını veya sol sutunu sabit tutmak, her sayfada görünmesini sağlamak artık çok kolay.

How to Hack WhatsApp Account Bluestack

How to hack WhatsApp account??? WhatsApp is currently one of the most secure messaging services purely because it works with a particular phone number and requires a certain code.

Android farkli ekran tipleri icin tasarim yapmak

Birincisi, Layout seçimi çok önemli.
     Yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ki AbsouluteLayout belki de en kötü seçim. AbsoluteLayout ile öğeler için kesin bir yer belirleyebilirsiniz. Örn: position x=110px, y=180px; Fakat bu kesinlikle önerilmeyen bir durum çünkü farklı ekranlarda veya farklı çözünürlükteki Android cihazlarda kaymalar olduğunu göreceksiniz. 
     Bunun yerine RelativeLayout kullanmanızı tavsiye ederim. RelativeLayout’ta parent-view’e göre ya da diğer elemanlara göre(relatively – bunlarla bağlantılı) bir pozisyon seçileceği için, istediğiniz tasarıma en yakın görünümü elde etmek mümkün. Layout seçimini hallettikten sonra sıradaki işlem olarak farklı ekran tipleri için tasarım yapmaya geldi.

     Farklı ekran tipleri için tasarım yapmak (res/ folder)
     Android dünyasında çok sayıda ve farklı boyut ve çözünürlükte ekran tipi mevcut. Bunların hepsi için ayrı ayrı tasarım yapmak mümkün değil. Temel olarak üç farklı ekran boyutunu referans alıp(small, medium, l…